Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Piłkarz Górnika Zabrze powołany na Mistrzostwa Europy

Miasta
Reprezentacja polski mężczyzn w piłce ręcznej dwa dni temu rozpoczęła swój udział w Mistrzostwach Europy. Niestety już w pierwszym meczu z Słowenią urazu nabawił się czołowy piłkarz naszej drużyny. Dlatego selekcjoner postanowił powołać kolejnego piłkarza Górnika.

W piątek reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała w pierwszym meczu Euro 2020 z Słowenią 23:26. Kontuzji podczas spotkania nabawił się Przemysław Krajewski. Dlatego selekcjoner Patryk Rombel postanowił dowołać do składu piłkarza NMC Górnika Zabrze - skrzydłowego Jana Czuwarę. Przypomnijmy, że "Kojot" uczestniczył w grudniowym zgrupowaniu kadry, ale trener Rombel zrezygnował z jego usług przed wylotem na turniej towarzyski w Hiszpanii.

Polak już w sobotę dotarł do Szwecji, gdzie biało-czerwoni grają mecze fazy grupowej. Ma być gotowy już na niedzielny mecz z Szwajcarią. W mistrzostwach uczestniczy już pięciu innych zawodników Górnika. To Polacy: Szymon Sićko, Adrian Kondratiuk i Krystian Bondzior, a także Holender Iso Sluijters i Czech Martin Galia.

fot. PAP