Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Pijany prokurator za kółkiem

Wiadomości
Prokurator ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Maciej M. został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Według nieoficjalnych informacji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Prokurator Maciej M. usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości i został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Mężczyzna był delegowany do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Został zatrzymany w ostatnią sobotę na jednej z dróg w woj. śląskim.

Czytaj także: Pijany spowodował wypadek i uciekł.

Informację o zatrzymaniu prokuratora potwierdziła w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej - Ewa Bialik, która przekazała także komunikat na temat prowadzonego w tej sprawie postępowania.

"Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku. 22 grudnia 2019 roku Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym działając na podstawie art. 135 par. 10 Ustawy Prawo o prokuraturze wyraził zgodę na zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Macieja M." - podał Dział Prasowy PK.

"Tego samego dnia prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych przedstawił podejrzanemu zarzut o czyn z art. 178a § 1 kk i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym miedzy innymi zawiesił Macieja M. w wykonywaniu obowiązków prokuratora" - dodała PK.

Po zatrzymaniu Maciej M. został cofnięty z delegacji do śląskiego wydziału PK. Prokurator Okręgowy w Gliwicach jako bezpośredni przełożony wszczął wobec niego postępowanie służbowe - podała PK.

Zgodnie z Kodeksem karnym kierowca prowadzi w stanie nietrzeźwości, jeśli zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Wówczas popełnia przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. (PAP)


Komentarze