Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Piast gotowy na wiosnę? [WIDEO]

Miasta
Już w najbliższy weekend wraca PKO BP Ekstraklasa. Piast Gliwice 9 lutego zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin w ramach 21. kolejki.

Mistrz Polski jesień zakończył na 6. pozycji z 31 punktami na koncie - do liderującej Legii traci tylko 7 oczek. Przerwa zimowa była dosyć burzliwa. Wiele mówiło się o możliwych odejściach Jorge Felixa oraz Gerarda Badia. Jednak kibice spali spokojnie. Raczej mało prawdopodobne było to, aby dwaj czołowi piłkarze mieli zostawić Gliwice tak po prostu. W tym czasie pożegnał się z Aleksandrem Jagiełło (wypożyczenie) oraz Danim Aquino. 

CZYTAJ TAKŻE - Piast pożegnał się z Hiszpanem


Piast rozegrał 5 sparingów. Zaczął od wygranej z Jastrzębiem 2:1, a następnie wygrał jeszcze z Łudogorecem, Szachtiorem. Zremisował za to z Ługańskiem oraz przegrał 1:2 z NK Celje. Jak można dostrzec, mistrz Polski zakończył okres przygotowawczy z nie najgorszymi statystykami. 

Gdyby nie drobne urazy naszych młodzieżowców, czyli Dominika Steczyka, Remika Borkały i Tymka Klupsia, to sądzę, że bylibyśmy w pełni zadowoleni z tego okresu przygotowawczego. Wprowadziliśmy pewne modyfikacje, ale ogólnie pracowaliśmy według sprawdzonych wzorców. Zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia i oprócz wymienionej trójki wszyscy są zdrowi. Liczę jednak, że do pierwszego meczu ten stan osobowy się poprawi i będziemy dysponować wszystkimi zawodnikami na inaugurację rundy wiosennej - powiedział Waldemar Fornalik w rozmowie z redaktorami klubowej strony. 

Dużo trenowaliśmy, wykonaliśmy bardzo dobrą robotę i cały czas poprawiamy naszą grę. Szczególnie widać to w defensywie, ponieważ w czterech dotychczasowych sparingach straciliśmy zaledwie jednego gola. Już nie możemy doczekać się powrotu ligowych rozgrywek - dodaje Jorge Felix.


Komentarze