Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Piast Gliwice przed rewanżem z BATE Borysów! Piłkarze Piasta gotowi na mecz

Wiadomości
nor
17 lipca 2019 roku to jeden z najważniejszych dni w historii Piasta Gliwice! O 20:00 mistrzowie Polski zmierzą się w rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z BATE Borysów. Tydzień temu w Białorusi był remis 1:1.

Piłkarze Piasta Gliwice przystąpią do tego meczu tuż po sobotniej porażce z Lechią Gdańsk w Superpucharze. Część graczy, która wystąpiła w tym spotkaniu, na pewno zagra również w rewanżu z BATE. Na szczęście w Białorusi od pół roku trwa sezon i w miniony weekend rywal gliwiczan także rozegrał swój mecz. Dlatego zmęczenie na pewno nie może być wymówką dla podopiecznych Waldemara Fornalika.

Sytuacja jest wyrównana. Faworytem może być BATE z tego powodu, że ma doświadczenie w takich sytuacjach. Niejednokrotnie potrafiło odrobić stratę na wyjeździe. Mam nadzieję, że mimo braku takiego doświadczania zagramy mądrze i awansujemy dalej.”

waldemar fornalik, szkoleniowiec Piasta Gliwice na przedmeczowej konferencji prasowej

Na spotkaniu z dziennikarzami Fornalik nawiązał również do pierwszej przegranej Piasta od czterech miesięcy, która miała miejsce w Superpucharze:Była to dla nas niecodzienna sytuacja. Bo jeżeli przez cztery miesiące nie przegrywa się meczu, to jest to uczucie w pewnym sensie zapomniane. Ta porażka pozwoli zawodnikom popatrzeć trochę inaczej na pewne kwestie. Piłka nożna polega na tym, aby odnaleźć się w takiej sytuacji. Trener zapewnił również, że wszyscy jego piłkarze są do jego dyspozycji.

Szkoleniowiec BATE Borysów Aliaksej Baga ocenił podobnie szanse obu zespołów na awans: „Trudno jednoznacznie wskazać faworyta, bo dużo czynników się na to nakłada. Piast strzelił gola w pierwszym meczu, ale to my jesteśmy bardziej doświadczeni”.

Przez to, że gole strzelone na wyjeździe nadal liczą się podwójnie, to„Piastunkom” do awansu wystarczy bezbramkowy remis. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach.


Komentarze