Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Piast Gliwice pożegnał się z Hiszpanem

Miasta
Dani Aquino odszedł oficjalnie z Piasta Gliwice. Hiszpan związał się z CD Badajoz z... 3 ligi hiszpańskiej.

Kibice Piasta Gliwice nie będą raczej płakać za Hiszpanem. Dani Aquino, który poważną karierę rozpoczął w Atletico Madryt, szybko spadł o kilka poziomów. Wałęsał się po niższych ligach hiszpańskich oraz na Cyprze. Ostatecznie latem 2019 roku trafił do Piasta Gliwice. Napastnik miał być wzmocnieniem Mistrzów Polski, zwłaszcza w walce o europejskie puchary. 

Niestety jego wkład w grę Piasta był żaden. Z BATE Borysów zagrał w sumie 10 minut, a pierwszym meczu w Ekstraklasie złapał kontuzję pachwiny, która wyeliminowała go na kilka miesięcy. Jak donosiły niektóre media, Hiszpan po pół roku bezproduktywnej gry w Gliwicach, postanowił wrócić do ojczyzny. Sztab trenerski raczej też nie widział sensu dalszej współpracy. Dlatego dano mu wolną rękę w poszukiwaniu klubu. 

Za to społeczności Piasta powinna być zadowolona z faktu, że w klubie zostaje (przynajmniej na wiosnę) Piotr Parzyszek. Jeden z najważniejszych elementów układanki Fornalika był wiązany z włoskim Frosinone, które chciało Polaka już rok wcześniej. Jednak jak mówi sam piłkarz, temat transferu nie jest realny - Czuję się tu dobrze, jestem w klubie już półtora roku. Nie muszę nigdzie uciekać, tematu mojego transferu nie ma. Mam ‚czystą’ głowę i jestem szczęśliwy. Teraz tylko trzeba naładować baterie i grać. To jest najważniejsze - komentuje Parzyszek.


Komentarze