Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

PGG wzywa swoich pracowników do przeprosin i 1000 zł na fundację

Wiadomości
Górnicy, którzy pisali o PGG w mało przyjazny sposób zostali wezwani do przeprosin wobec Spółki. A także do wpłaty 1000 złotych na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych.

Po tym jak swoje opinie wygłosili w internecie. Spółka wezwała do zapłaty po 1000 złotych a także do opublikowania przeprosin. Dwie osoby miały już takie przeprosiny opublikować. Inne osoby konsultują się w tej sprawie z prawnikami.

Były 3 przypadki, w których spółka zdecydowała się na wysłanie wezwania do naszych pracowników z żądaniem zaprzestania naruszeń związanych z dobrym wizerunkiem firmy i wpłaty 1000 zł na Fundację Rodzin Górniczych na cele charytatywne, a było to związane tym, że w treściach tych filmów, które pojawiły się w Internecie pojawiało się logo PGG. Po drugie były tam nieprawdziwe informacje dotyczące spółki”

Tomasz Głogowski, Polska Grupa Górnicza

Jedna z tych informacji miała dotyczyć płac w PGG. Druga dotyczyła butów, w których pracują górnicy. Jak twierdzi rzecznik PGG nie chodziło o ściganie pracowników, a o zaprzestanie kolportowania nieprawdziwych informacji dotyczących firmy.

Tych pracowników nie spotkała żadna przykrość jeśli chodzi o pracę - nie dostali nagany ani wypowiedzenia. Przysłali nam przeprosiny, wycofali się z tych oskarżeń i poprosili abyśmy nie egzekwowali tych pieniędzy. Teraz zarząd zajmie stanowisko w sprawie tej prośby”

Tomasz Głogowski, Polska Grupa Górnicza

Czytaj także: Darul wzywa do protestu pod PGG

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej o sprawie mówili Sebastian Darul oraz Iwona Kamińska-Kubica. Jak twierdzą - górnicy mają zapłacić m.in. za wpisy różnej treści, które mają rzekomo godzić w dobre imię Spółki. Podczas dzisiejszej konferencji dziennikarze usłyszeli, że wpisy nie godziły w dobre imię Spółki, a były formą żartu. 


Komentarze