Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Pewna wygrana Górnika Zabrze na zakończenie roku [GALERIA]

Miasta
Górnik Zabrze w ostatnim swoim meczu w 2019 roku podjął u siebie Jagiellonię Białystok. Faworytem spotkania byli goście z Podlasia, jednak podopieczni Marcina Brosza postanowili zrobić świąteczny prezent swoim kibicom i wygrali.

Już w 4. minucie niezawodny w tym sezonie Jesus Jimenez wygrał pojedynek z obrońcami Jagiellonii, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem trafił w słupek. Jednak asekurował go inny Hiszpan - Igor Angulo, który dobił skutecznie piłkę. W 58. minucie role się odwróciły. Angulo w polu karnym gości efektownie oszukał jednego z obrońców i uderzył na bramkę. Jego strzał został zablokowany, lecz na posterunku był Jimenez, który dokończył dzieła. Kropkę nad i postawił pod koniec meczu Angulo, pokonując Sandomierskiego z około 11 metrów.

CZYTAJ TAKŻE - Przegrana Piasta w Płocku

Warto wspomnieć, że sobota była bardzo pechowa dla Jagiellonii. Imaz i Romanczuk nie wykorzystali swoich rzutów karnych. Do tego Kadlec ujrzał w 83. minucie czerwoną kartkę. Ostatecznie Górnik wygrał 3:0 i 2019 rok kończy na 12. miejscu z 23 punktami na koncie. 

fot. PAP