Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Parafia z Katowic podarowała miastu grunt pod rozbudowę szkoły

Wiadomości
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu przekazała w piątek w formie darowizny miastu Katowice dwie działki budowlane potrzebne na rozbudowę szkoły podstawowej nr 21.

Urząd Miasta, stając wobec konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach-Podlesiu, zwrócił się najpierw do parafii Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o sprzedaż gruntów należących do parafii, a usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

Czytaj także: Stadion Miejski w Katowicach. Spór z wykonawcą?

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, udzielając zgody na odstąpienie tych gruntów miastu, zaproponował jednak, aby uczynić to w formie darowizny ze względu na cel społeczny planowanej inwestycji oraz dobro dzieci i młodzieży.

Ewangelia potwierdza się w życiu, naprawdę wielka radość jest wtedy, gdy możemy coś ofiarować, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, jeśli chodzi o edukację. Kiedy widziałem reakcję rodziców, kiedy to ogłosiłem w szkole na spotkaniu – to był prawdziwy aplauz. My oczywiście nie robimy niczego dla poklasku, ale cieszymy się, że wychodzimy naprzeciw prawdziwym potrzebom

ks. Jacek Plech - proboszcz parafii

"Można powiedzieć, że to prezent pod choinkę dla mieszkańców naszego miasta" – komentował w piątek podczas podpisania aktu notarialnego prezydent Katowic Marcin Krupa.

Według planów do Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach mają być dobudowane: sala sportowa o wymiarach 20 m na 40 m wraz z trybunami, szatnie i budynek mieszczący 10 nowych sal lekcyjnych. Obecnie jest ich 26. Całkowita powierzchnia projektowanej rozbudowy wyniesie 2862 mkw.

W ramach inwestycji powstaną również plac zabaw, siłownia zewnętrzna i boisko wielofunkcyjne. Koszt budowy jest szacowany na 16,3 mln zł. Ma być ona ukończona w pierwszej połowie 2023 r. (PAP)


Komentarze