Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Niemowlę wśród karaluchów z pijaną matką!

Wiadomości
Matka pod wpływem alkoholu, zajmowała się 8-miesięczną córką. 32-latka miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowych wezwały pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej, które podejrzewały, że matka może być pijana. Kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

32-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju miała w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu i w takim stanie sprawowała opiekę nad swoją 8-miesięczną córeczką. Wczoraj około godziny 14.00 pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej wezwały mundurowych na interwencję. Urzędniczki podejrzewały, że matka może być pijana i sprawować opiekę nad córką. W jej mieszkaniu panował nieład, było brudno, a w pomieszczeniach chodziły karaluchy.

Warunki, w jakich przebywało dziecko były tragiczne, w mieszkaniu nie było czym oddychać, z uwagi na unoszący się dym papierosowy. Kobieta chcąc uniknąć konsekwencji swojej nieodpowiedzialnej "opieki" wskazała, że dzieckiem zajmuje się przebywający w mieszkaniu jej ojciec chrzestny. Niestety badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Wtedy jastrzębianka powiedziała, że jedzie już na miejsce jej matka, która zajmie się wnuczką, niestety babcia "wydmuchała" 0,5 promila.

CZYTAJ TAKŻE - Policjanci odnaleźli porwane dzieci

Gdy kobieta usłyszała, że dziecko trafi, do pogotowia opiekuńczego poprosiła, aby jeszcze trochę poczekać, zaraz przyjedzie jej ciocia i zajmie się dzieckiem. Policjanci nie wierzyli własnym oczom, gdy badanie stanu trzeźwości cioci wykazało 0,68 promila alkoholu. Matka, widząc co się dzieje zaczęła się nerwowo zachowywać, krzyczeć, nie chciała oddać córeczki paniom z opieki społecznej. Dopiero rozsądne argumenty mundurowej dotarły do matki, która zdecydowała się przekazać dziecko policjantce. Dziewczynka po przebadaniu przez lekarza została przewieziona do pogotowia opiekuńczego. Pijana matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.


Komentarze