Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

"Niebieskie Chachary" w śląskich kinach. Oprócz Katowic i Rudy Śląskiej

Film o kibicach Ruchu Chorzów wkrótce trafi do kin! Dystrybutor ujawnił, gdzie dokładnie można będzie obejrzeć "Niebieskie Chachary".

Po ponad 10 latach prac, "Niebieskie ChachaRy" ujrzą w końcu światło dzienne jesienią 2019 roku.

W 2008 roku Cezary Grzesiuk – czołowy polski montażysta (m.in. Ogniem i Mieczem, Quo Vadis, Skazany na Bluesa, Sztuczki) rozpoczął pracę nad filmem mającym przedstawić środowisko kibiców Ruchu Chorzów - jednego z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce.

Film „Niebieskie ChachaRy” nie szuka sensacji, nie ma być kolejnym obrazem kibica-bandyty ani też laurką wybielającą środowisko. Reżyser filmu próbuje zmierzyć się z ze stereotypem kibica, zobaczyć ile jest w nim prawdy, ile uprzedzeń. Chce pokazać świat kibiców piłki nożnej ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Świat, w którym dobrze odnajdują się ludzie z rożnych środowisk i łączą ich wspólne emocje - tak opisują ten film jego twórcy. 

Przez ostatni rok reżyser podróżował po całym świecie ze swoim filmem i zdobywał wiele wyróżnień na festiwalach. Jego produkcja zdobyła m.in. European Cinematography Awards za najlepszy film dokumentalny. Oprócz tego dzieło "Niebieskie ChachaRy" zagościło na pokazach w Argentynie czy Hiszpanii.

Przyszła pora, aby i polska publiczność mogła przekonać się, czym naprawdę jest kibicowanie. 15 listopada film trafi do kin w całej Polsce. Wszystko dzięki Holly Pictures, które zajęło się jego dystrybucją. 

"Niebieskie Chachary" zagrają: 

Jednak okazuje się, że Kino Światowid wycofał się z emisji tej produkcji. 

Najpewniej właściciele placówki obawiają się niebezpiecznych sytuacji. "Niebieskie ChachaRy" w kinie w centrum Katowic mogłyby sprowokować kibiców GieKSy Katowice, którzy nie pałają miłością do fanów Ruchu Chorzów. Podobna sytuacja jest w Rudzie Śląskiej. Kino "Patria" znajduje się w dzielnicy Nowy Bytom, a jak mieszkańcy Rudy wiedzą, tam rządzi Górnik Zabrze.


Komentarze