Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Nastolatkowie włamywali się na ogródki działkowe

Wiadomości
Kryminalni z Komisariatu V Policji w Zabrzu zakończyli właśnie sprawę dotyczącą 42 włamań na terenie miejscowych ogródków działkowych. Podejrzani, to dwóch 19-latków, jeden 18-latek oraz trzech nieletnich.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu od kilku miesięcy prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do altanek na terenie trzech kompleksów ogródków działkowych usytuowanych w Zabrzu. W toku prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych, w wyniku których ustalono dwóch dorosłych sprawców popełnionych przestępstw, którymi okazali się 18 i 19-latkowie.

Jak się okazało, dorośli działali wspólnie z 3 nieletnimi. Podejrzani kradli od maja 2020 roku, a ich łupem podały zazwyczaj drobne narzędzia i elektronarzędzia. Łącznie śledczy udowodnili im popełnienie 42 włamań do altanek działkowych. Śledczy ustalili ponadto 19-letniego pasera, któremu sprzedawali skradzione przedmioty. Cała szóstka, to mieszkańcy Zabrza. Sprawą dorosłych włamywaczy i pasera zajmie się Sąd Rejonowy w Zabrzu, natomiast materiały dotyczące nieletnich przestępców zostały skierowane do sądu dla nieletnich.

źródło: Śląska Policja