Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Morawiecki w Zabrzu: Polska piłka klubowa czeka na swój czas

Wiadomości
„Polska piłka klubowa czeka na swój czas” - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

Premier wspominał na stadionie półfinałową (z AS Roma) i finałową (z Manchesterem City) batalię Górnika Zabrze w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1970 roku, rozmawiając z ówczesnym bramkarzem zabrzan Hubertem Kostką.

„Nie widziałem tego meczu z Romą, bo miałem wtedy dwa lata. Ale tyle razy o nim słyszałem, że czuję się tak, jakbym oglądał” – dodał premier.
 

Przypomniał, że po trzecim remisie z Romą o awansie Górnika do finału zadecydowało losowanie. Zabrzanie wybrali zieloną stronę żetonu rzucanego przez sędziego, druga była czerwona.

Kolor czerwony źle się wtedy kojarzył – zauważył Mateusz Morawiecki.

Premier zauważył, że „niestety minęło 50 lat i polska piłka klubowa czeka na swój czas. Żeby nie czekała kolejne dekady, to bardzo mocno inwestujemy w infrastrukturę, w zadaszone boiska. Po to aby nasza młodzież mogła trenować cały rok. Bo to jest przewaga "południowców" Włochów, Francuzów, Hiszpanów, że mogą trenować cały rok. U nas warunki pogodowe jesienią i zimie nie sprzyjają – podsumował.

Zauważył, że „drużyna narodowa już się nam udała”, a kluby – będą inwestowały w obiekty z pomocą państwa polskiego i samorządów.

I doczekamy się, że polskie kluby będą święciły triumfy na europejskich stadionach. Tego życzę wszystkim mieszkańcom Zabrza, Śląska i wszystkim Polakom – zakończył premier.