Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Morawiecki: od 19 czerwca powrót kibiców na stadiony

Jest powrót ekstraklasy, ale także I i II ligi, ale także kibiców - zapowiada premier Mateusz Morawiecki.

- Równocześnie odmrażamy cały sport - informuje minister sportu Danuta Dmowska-Andrzeju. Zasady, jakie obejmują piłkę nożną obejmą także np. żużel. 

To też powrót basenów, klubów fitness, i szeroko pojętej aktywności fizycznej. 

- Stadiony będą zapełnione do 25 procent pojemności - informuje prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Każdy klub będzie musiał wypełnić listę zobowiązań, która zostanie zaakceptowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jak zapewnił Boniek - Będziemy współpracować z Ekstraklasą. 

W piątek wieczorem po 80-dniowej przerwie rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania piłkarskiej ekstraklasy; mecze odbędą się przy pustych trybunach.

Szef rządu na piątkowej konferencji prasowej wyraził radość z powrotu ekstraklasy. "Cieszymy się, że udało się wypracować odpowiednie mechanizmy, żeby wrócić do gry (...). Dla mnie to jest taki sygnał powrotu do nowej normalności" - mówił.

Morawiecki poinformował, że będzie możliwy powrót kibiców piłkarskich na trybuny w odpowiednich procedurach. Jak mówił, kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. "Tak zrobimy, żeby odpowiednie środki dezynfekcyjne, zakup biletów, dochodzenie do stadionu w odpowiednim czasie nie prowadziło do grupowania się ludzi ze sobą, a na stadionie żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej" - zaznaczył. S24/PAP