Mocne wejście Pośpiecha i łatwa wygrana Polonii Bytom

Polonia bytom

Redakcja

2 listopada, 2019

Piłkarska Polonia Bytom udała się na daleki wyjazd do Starowic Dolnych. W meczu z tamtejszym LZS-em zwyciężyła 4:1.

LZS Starowice Dolne to mały fenomen w 3 Lidze. Drużyna z małej wioski debiutuje w tym sezonie na tym poziomie. Niestety nie wygrała jeszcze w żadnych meczu. Na koncie ma zaledwie 4 punkty dzięki remisom. Zaś Polonia Bytom chciała zdobyć 3 punkty po ubiegłotygodniowej porażce z Ruchem Chorzów w "najstarszych derbach Śląska". Mecz z LZS-em był zatem wyśmienitą okazją do powiększenia dorobku.

Już w 11. minucie spotkania Polonia Bytom wyszła na prowadzenie. Norbert Radkiewicz pokonał bramkarza gospodarzy strzałem ze stałego fragmentu gry. Kwadrans później Marcin Lachowski trafił w poprzeczkę, ale chwilę później do siatki trafił Stefański i Polonia prowadziła już 2:0.

W drugiej połowie również nie zabrakło bramek. W 67. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Tomasz Pośpiech dał Polonii Bytom trzeciego gola. Następnie kibice byli świadkami szalonej końcówki. Najpierw gospodarze zdobyli honorowego gola, aby chwilę później znów wyciągać piłkę z własnej bramki po golu Pośpiecha.

Polonia po 14. kolejkach ma 23 punkty, tyle samo co Ruch Chorzów, które godzinę wcześniej cieszyło się z wygranej w Zielonej Górze.