Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Maciuś "sprzedaje" byłych kompanów za wolność?

Odbyła się kolejna rozprawa w procesie kiboli z grupy Psycho Fans. Jak donosi Dziennik Zachodni, dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Katowicach zeznawał Maciej S. ps. "Maciuś" - mały świadek koronny.

Wśród społeczności kibicowskiej osoba "Maciusia" jest znana wszystkim - nawet poza Ruchem Chorzów. Bardzo szybko poszedł na układ z policją, co poskutkowało zatrzymaniem i postawieniem zarzutów grupie prawie 50 osób, które miały działać w Psycho Fans. Maciej S. uznawany jest za jednego z liderów tej grupy przestępczej. Prokuratura zarzuca kibolom zabójstwo, handel narkotykami oraz rozboje.

CZYTAJ TAKŻE - Spalony żywcem w Chorzowie?

"Maciuś" jako mały świadek koronny nie przebywa w areszcie i może liczyć na złagodzenie kary w przeciwieństwie do jego byłych już kompanów. Podczas czwartkowej rozprawy opowiadał w pojedynkę o działalności Psycho Fansów. Zeznał m.in o ściąganiu haraczy w punktach z automatami na terenie Chorzowa i Świętochłowic. Zajmować miał się tym Maciej M. "Maślak", należący do liderów gangu. Ponadto Maciej S. opowiedział o szczegółach współpracy z kibolami Krakowa, którzy zachęcili Psycho Fans do korzystania z maczet podczas ustawek. Między tymi grupami dochodziło też do współpracy w handlu narkotykami.