Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Kohut: Mamy kolejne zgłoszenia związane z dyskryminacją Ślązaków

Wczoraj dostałem informację, że moja firma nie dostanie żadnego stoiska na największej imprezie mojej branży w roku. Na tym jarmarku wystawiam się już ponad 16 lat - pisze w swoim apelu do Europosła Łukasza Kohuta jeden z przedsiębiorców. To kolejny przejaw dyskryminacji wobec mieszkańców naszego regionu, z którą spotykamy się w ostatnich tygodniach.

Sprawa jest o tyle smutna, że zgodnie z tym co przekazał śląskiemu Posłowi do Parlamentu Europejskiego właściciel firmy, impreza w której od lat bierze udział jest dopiero na etapie wstępnym i nie ma jeszcze nawet mowy o planie rozmieszczenia stoisk.

Nasza redakcja już w kilku artykułach podkreślała przypadki piętnujące mieszkańców województwa śląskiego, którzy spotykają się min. z odmowami rezerwacji miejsc w ośrodkach wypoczynkowych ze względu na to skąd pochodzą. 

Mieszkanka regionu opisuje rozmowę z hotelem: Państwo ze Śląska? Przykro mi, ale pokoju nie dostaniecie!   

Łukasz Kohut w sprawie różnego rodzaju dyskryminacji interweniował już u polityków rządu:

Nie ma mojej zgody na to, aby mieszkańcy województwa śląskiego byli nierówno traktowani, jeśli chodzi o dostęp do branży turystycznej, dlatego apeluję do przedsiębiorców o racjonalne i odpowiedzialne działania. Takie traktowanie Ślązaków nie jest zgodne z prawem, szacunkiem dla drugiego człowieka i racjonalnością ekonomiczną.

Wcześniej dochodziło również do sytuacji w Polsce, w której chociażby odmówiono usług osobom, ponieważ należały do społeczności LGBT+ - takim sytuacjom stanowczo się sprzeciwiam, ponieważ każdy z nas powinien mieć równy dostęp do usług i towarów!

Piszę do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz do Polskiej Organizacji Tursytycznej z prośbą o podjęcie stanowczych kroków ws. traktowania Ślązaków w sektorze turystyki.


Komentarze