Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Letnie Grand Prix w Wiśle odbędzie się w sierpniu

Skocz w Beskidy
22 i 23 sierpnia odbędzie się letnie Grand Prix w Wiśle w skokach narciarskich. Zawody przeprowadzane na igielicie będą w tym roku szczególne ze względu na epidemie koronawirusa, która storpedowała wiele dyscyplin sportowych, w tym także skoki narciarskie.

Zakaz zgromadzeń, zalecane odstępy czy przymusowe kwarantanny zmieniły zupełnie naszą optykę na świat, ten sportu również. Jeszcze kilka tygodni temu głośno było o tymże letnie zawdy na igielicie, które są bezpośrednim przygotowaniem do zimowego sezonu w skokach narciarskich mogą się nie odbyć.

Odwiedzili mnie niedawno skoczkowie, nie powiem którzy, ale z pierwszej kadry. Oni już chcieliby trenować, ale nie ma gdzie. U nas są jeszcze siatki na zeskoku. Zawodnicy na pewno nie byliby zadowoleni, gdyby LGP się nie odbyło. Trening, to jest trening, a start w zawodach to co innego - mówił w kwietniu, Andrzej Wąsowicz szefa komitetu organizacyjnego zawodów w Wiśle.

Dziś wiem już, że szereg obostrzeń ma być zniesiony przez rząd wraz z początkiem czerwca, dlatego też nieco inaczej wygląda sytuacja z organizacja zawodów sportowych. Według terminarza zawodów letniej Grand Prix, konkursy w Wiśle mają odbyć się 22 i 23 sierpnia 2020 roku. 

Przypomnijmy, że planowana na ten rok edycja letniego skakania będzie już 27. Przed rokiem najlepszym okazał się Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej zdobył 305 punktów.

Źródło: sportsinwinter.pl/własne


Komentarze