Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Konkurs #ZaczytaneKatowice potrwa dłużej!

Wybory2020
Z uwagi na przedłużoną przerwę od prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych, organizatorzy konkursu #ZaczytaneKatowice postanowili wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do 11.04.2020 roku!

Przypomnijmy, że projekt skierowany jest do uczniów i wychowanków katowickich żłobków, przedszkoli i szkół. Ma na celu promocję czytelnictwa, ale i przede wszystkim zwrócenie uwagi, że brak zajęć w placówkach oświatowych w ciągu najbliższych tygodni to nie ferie i powinniśmy w miarę możliwości zostać w domu.

– W kolejnych dniach uczniowie będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronowirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł  – dodaje. 

Mechanizm konkursu jest prosty. Uczeń samodzielnie, jeśli posiada zgodę opiekuna prawnego/ma skończone 18 lat i ma własne konta w mediach społecznościowych lub młody Katowiczanin z opiekunem czyta książkę i się tym chwali w mediach społecznościowych.

– Pokażmy, że zostaliśmy w domu i czytamy książki. Gdy zapowiadałem konkurs ten trend nie był jeszcze tak obecny w mediach społecznościowych. Dzisiaj wielu celebrytów, polityków, sportowców pokazuje, że zostali w domu z książką, dobrym filmem, planszówkami. Zachęcam Was do tego samego – każdy z nas może i powinien to dzisiaj zrobić. Wasz post może trafić do kolejnych osób. Dodajmy do niego jeszcze nasz hashtag ZaczytaneKatowice i pokażmy, że jako Katowiczanie jesteśmy odpowiedzialni – mówi prezydent Marcin Krupa i dodaje, że w ramach akcji chodzi o zwrócenie uwagi na powagę sytuacji, ale i zachęcenie młodych ludzi do czytania książek – stąd dedykowany im konkurs. Choć #ZaczytaneKatowice może opublikować każdy to konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców Katowic.

Dla nich przygotowano konkurs, w którym mają za zadanie opublikować post na osobistym profilu w wybranym serwisie Facebook, Instagram lub Twitter. Post powinien zawierać trzy elementy:

  • Zdjęcie książki (którą Uczestnik przeczytał w okresie od 12 marca do 11 kwietnia 2020 roku),
  • Hashtag #ZaczytaneKatowice
  • Opis, za pomocą którego Uczestnik w ciekawy sposób zachęci do przeczytania wskazanej książki. Treść postu nie może przekroczyć 1000 znaków z spacjami.

Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje poprzez przesłanie e-maila ze zrzutem ekranu (screenem) posta zawierającego przedmiot na adres e-mail: zaczytane@katowice.eu w terminie od 16 marca 2020 r. do godz. 23:59 dnia 25 marca 2020 roku.

Wśród wszystkich nadesłanych prac te najlepsze wybierze jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice w czterech kategoriach: I – dzieci małe do lat 6,  II – uczniowie klas od 1 do 3 szkół podstawowych, III – uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych, IV – uczniowie szkół średnich. Jury będzie oceniało zgodność zgłoszenia z tematyką konkursu, oryginalność, pomysłowość i kreatywność uzasadnienia wyboru danej książki, a także walory estetyczne wykonanej fotografii książki. Dla zwycięzców przygotowanych zostanie dziesięć równorzędnych nagród – vouchery o wartości 500 zł z zestawem gadżetów miejskich.


Komentarze