Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Koniec sezonu narciarskiego w Beskidach

Skocz w Beskidy
Ośrodki narciarskie w Beskidach kończą sezon. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne. W piątek po południu decyzję taką podjęły m.in. Beskid Sport Arena i Biały Krzyż w Szczyrku, a także ośrodki w Wiśle.

„W związku z licznymi przypadkami kolejnych zakażeń (…) podjęliśmy decyzję o zakończeniu sezonu zimowego. Nie była to łatwa decyzja, ale wasze i nasze zdrowie jest najważniejsze. Kończymy w piątek po jeździe wieczornej” – podał szczyrkowski Beskid Sport Arena.

Wcześniej decyzje podjęły już dwa inne ośrodki w Szczyrku: Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportu. Oznacza to, że narciarze nie skorzystają już tej zimy ze szczyrkowskich tras.

SMR odwołał także zaplanowane na 23 marca zawody polegające na zjeździe rowerem po trasie narciarskiej. „Z bólem serca odwołujemy Szczyrk Avalanche. Zawody odbędą się być może jeszcze w tym roku, na początku zimy, lub w przyszłym roku. Ubolewamy tym bardziej, że lista była prawie pełna” – podał ośrodek.

Żadnej decyzji nie podjął ośrodek na Pilsku, gdzie można zjeżdżać na nartach. Decyzja może zapaść w sobotę.

W Beskidach nieczynne są koleje linowe. Turyści od piątku nie wyjadą gondolami na Szyndzielnię w Bielsku-Białej i Halę Skrzyczeńską w Szczyrku. Nie funkcjonują wyciągi kanapowe, m.in. na Dębowiec w Bielsku-Białej, Skrzyczne w Szczyrku, Czantorię w Ustroniu i Mosorny Groń w Zawoi, a także kolej linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. (PAP)


Komentarze