Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

"Kocioł Czarownic" uczcił Święto Chrztu Polski

Wiadomości
14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Aby upamiętnić ten wyjątkowy dla naszego kraju dzień, Stadion Śląski przygotował specjalną świetlną iluminację. Jeden z najsłynniejszych obiektów sportowych w naszym kraju zabłyśnie w kolorach narodowych. Biało-czerwony „Kocioł Czarownic” będzie można podziwiać już od zachodu słońca!

W 2019 roku dzień 14 kwietnia ustanowiony został Świętem Chrztu Polski, aby w ten sposób upamiętnić datowaną symbolicznie na 14 kwietnia 966 roku historyczną decyzję Mieszka I, która uznawana jest również za narodziny Państwa Polskiego.

Ten wyjątkowy dzień warto upamiętnić wywieszeniem biało-czerwonej flagi, czy też zaakcentowaniem naszych barw narodowych w zauważalny sposób. My zdecydowaliśmy się podświetlić nasz obiekt z tej okazji na biało-czerwono, gdyż w ten sposób widoczni będziemy dla wszystkich mieszkańców okolicy  – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi do refleksji nad naszą historią oraz przypomnieć im o tak znaczącym wydarzeniu – dodaje Kowalski.

Legendarny „Kocioł Czarownic” niedawno w podobny sposób podziękował służbie zdrowia z okazji ich święta – rozświecił się wtedy na niebiesko. Warto dodać, że obecnie na oficjalnym profilu Stadionu Śląskiego na Facebooku trwa konkurs, w którym zaproponować można kolor, na jaki zaświecić ma się w najbliższym czasie ten legendarny obiekt.

Źródło: stadionslaski.pl


Komentarze