Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Katowice. Epidemia będzie miał wpływ na kolejny budżet miasta?

Wybory2020
Nie ma zagrożenia dla realizacji miejskich inwestycji w Katowicach - zapewnia Prezydent Katowic Marcin Krupa. Stolica województwa śląskiego ma stabilną sytuację finansową i o rozpoczęte oraz przyszłe zaplanowane remonty mieszkańcy mogą być spokojni. Mniej będzie tzw. fajerwerków w sferze imprez sportowych i kulturalnych.

Prowadziliśmy do tej pory politykę finansową miasta w taki sposób, że sytuacja jest stabilna i spokojna. Teraz oczywiście realia się zmieniają i będziemy musieli patrzeć na budżet mając na uwadze zmiany jakie będą musiały w nim nastąpić - zapowiedział Marcin Krupa. 

Dzisiaj wiadomo już, że miasto będzie musiało szukać oszczędności planując kolejny budżet. Te odbiją się na pewno w sferze kulturalnej i sportowej. Wszystko ma się jednak odbyć mając na uwadze dobro mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy w tych branżach działają. 

Musimy szukać oszczędności w wydatkach bieżących. Wydarzenia kulturalne czy sportowe będą się odbywały nadal, ale zapewne w okrojonym stopniu. Nie możemy ich zaprzestać całkowicie, ale musimy liczyć się z wyhamowaniem w tej materii. Wszystko jednak odbędzie w taki sposób, by mieć na uwadze dobro firm działających w tych branżach i współpracujących z miastem oraz mieszkańców - zaznacza włodarz Katowic.

Oszczędności w wydatkach bieżących miasta mają zagwarantować stabilność po stronie wydatków majątkowych oraz inwestycyjnych. Te mają pozostać na poziomie, które nie spowodują zatrzymania rozwoju miasta jaki jest zauważalny w ostatnich latach. 


Komentarze