Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Już jutro rusza Silesia Cup na Stadionie Śląskim![FOTO]

#Regionalna piłka
Już jutro na obiektach Stadionu Śląskiego rozpocznie się trzydniowy turniej Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży. W zmaganiach wezmą udział drużyny z roczników 2009,2010 i 2011.

Myśleliśmy o tym od dawna, aby tutaj na naszym terenie i na Stadionie Śląskim zorganizować taki turniej na wzór Pucharu Tymbarka, który jest rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku, dzięki rozmowom z marszałkiem Chełstowskim oraz przy współpracy ze Stadionem Śląskim, wreszcie możemy ten pomysł zrealizować - powiedział Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

Dzisiaj podczas konferencji prasowej nakreślony został plan zmagań młodych adeptów piłki nożnej, którzy przez najbliższe trzy dni będą rywalizować w cieniu "Kotła Czarownic". 

Organizatorzy zgodnie przyznają, że nie jest to łatwy czas na tego typu inicjatywy w związku z panującą epidemią koronawirusa. Część drużyn odmówiła udziału w turnieju z obawy przed obecnością zawodników z różnych miast i części województwa skupionych w jednym miejscu. Te zespoły, które wezmą udział w Silesia Cup mogą liczyć na spełnienie wszelkich wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa podczas całego trzydniowego przedsięwzięcia. 

Jak ja to zawsze mówię, jak się śmieje dziecko, to się śmieje cały świat. Nie ukrywam, że przez tego całego wirusa i zamieszanie jakie spowodował w świecie sportu, mnie osobiście najbardziej było szkoda tych rozgrywek młodzieżowych, bo w tych rocznikach można liczyć na taką prawdziwą, 100% szczerość u tych młodych piłkarzy - podkreślał Kula.

Jako pierwsi, w czwartek, swoje zmagania rozpoczną chłopcy oraz dziewczęta z rocznika 2009. Dzień później do rywalizacji przystąpią drużyny zawodników i zawodniczek urodzonych w raku 2010. Cały turniej zakończą sobotnie zmagania 9-latków, również w kategorii chłopców i dziewcząt.

Łącznie na Stadionie Śląskim o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego powalczy ponad 50 drużyn!


Komentarze