Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Janusz Gajos kontra PiS. Politycy obozu rządzącego krytykują i obrażają aktora [MEMY]

Artykuły
Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek - tak na słowa Janusza Gajosa o podziale kraju przez Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedział na Twitterze marszałek sejmu Ryszard Terlecki. Z kolei Beata Mazurek, która rozpoczęła festiwal uprzejmości określiła słowa aktora rodem z Dąbrowy Górniczej jako "insynuacje prostaka"!

Podczas tegorocznej edycji Pol'and'Rock, jednym z zaproszonych gości, którzy spotkali się z fanami podczas Akademii Sztuk Przepięknych był wybitny aktor filmowy i teatralny Janusz Gajos. Podczas dyskusji wśród wielu tematów nie mogło zabraknąć tych, dotyczących obecnej sytuacji w kraju oraz naszej rodzimej polityki. 

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia - powiedział Gajos w ramach spotkania. 

Słowa aktora szerokim echem odbiły się w sieci. Na reakcję ze strony posłów i posłanek PiS nie trzeba był długo czekać. Jako pierwsza wypowiedziała się Beata Mazurek, która aktora nazwała "prostakiem".

Swoje dorzucił także Ryszard Terlecki, który na swoim koncie w serwisie społecznościowym Twitter napisał "Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek". Z kolei minister kultury, Piotr Gliński, podkreślił że w jego opinii nawet tak wybitny przedstawiciel polskiego kina nie powinien w taki sposób wypowiadać się o prezesie partii rządzącej.  

Dobry aktor nie jest świętą krową. Nie możemy się godzić na takie obelgi w życiu publicznym. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy, wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski... - napisał Gliński. 


Komentarze