Historyczne zwycięstwo Piasta Gliwice w meczu z Wisłą Kraków!

Mid 21131162

Redakcja

1 lutego, 2021

Wczoraj Piast Gliwice odniósł niesamowite, a zarazem historyczne zwycięstwo w meczu z krakowską Wisłą. Gliwiczanie pokonali Wisłę na ich terenie aż 3:4!

Ogromnych emocji dostarczyło wczorajsze sportowe widowisko kibicom Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Spotkanie już w 5 minucie wygrywali piłkarze Wisły, pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Burliga. Potem padły kolejne gole do tej samej bramki. Ich autorami byli Maciej Sadlok, Felcio Brown Forbes. Wydawałoby się, że to spotkanie zakończy się zwycięstwem Wisły Kraków, do czasu.

Już w 37 minucie na listę strzelców Piasta Gliwice wpisał się Jakub  Świerczok, a kolejna bramka dla gości padła dwie minuty później.

Emocje wzrosły, gra zaczęła być wyrównana. Mimo wszystko do podstawowego czasu zakończenia meczu na prowadzeniu znajdowała się Wisła Kraków, jednak w 90 minucie został podyktowany rzut karny dla gości - wykorzystał go Jakub Świerczok. Nastąpiło wyrównanie i zaczął się czas doliczony gry.

W ostatniej minucie Piast Gliwice stworzył sobie sytuację bramkową, którą nieomylnie wykorzystał Kristopher Vida - tym sposobem Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 3:4.

To było historyczne i bardzo widowiskowe zwycięstwo Piasta!