Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Hala sportowa w Czeladzi wygląda jak nowa

Wiadomości
fot. UM Czeladź
Zakończyła się termomodernizacja obiektu. - Za nami kolejna wielka, warta wiele milionów złotych inwestycja - cieszy się Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 2 w Czeladzi wygląda jak nowa. Zakończyła się właśnie jej termomodernizacja. Inwestycja pochłonęła ponad 7 mln złotych, z czego nieco ponad 4 mln zł to unijna dotacja. Zakres prac był ogromny. 

Zadanie, jak sama nazwa wskazuje, dotyczyło w głównej mierze termomodernizacji całego obiektu. To co rzuca się najbardziej w oczy, to nowa elewacja budynku. Zmieniło się jednak nie tylko to. Mamy nowe wejście do hali, większe przeszklenia holu głównego, wymienioną wentylacje, a także ogrzewanie. Dodatkowo udało się odświeżyć pomieszczenia biurowe oraz szatnie w holu głównym. Budynek dzięki zakończonej inwestycji ma być nie tylko bardziej estetyczny, ale w praktyce też bardziej energooszczędny i tańszy w utrzymaniu

 - wymienia Jakub Kużdżał, dyrektor MOSiR-u.

Firma Efekt, która realizowała inwestycję, remontuje też budynek trybuny na stadionie im. Józefa Pawełczyka. Jak tam przebiegają prace?

 

- Prace dotyczące Budynku Obsługi Stadionu przy ul. Sportowej wchodzą właśnie w końcowy etap, jeżeli chodzi o kwestie związane z jego termomodernizacją. Mamy tutaj delikatne przesunięcie w czasie, które jest spowodowane koniecznością wzmocnienia konstrukcji dachu oraz pracami dodatkowymi, które okazały się niezbędne do wykonania ze względów bezpieczeństwa. Tych prac nie było w założeniu w momencie rozpoczęcia inwestycji i nie dało się ich przewidzieć, natomiast wykonawca świetnie sobie z tymi napotkanymi niespodziankami poradził i mam nadzieję, że etap termomodernizacji tego obiektu zakończy się jeszcze w tym roku. Jednocześnie lada moment ruszyć mają też prace związane z remontem tego budynku w środku, ponieważ jesteśmy po przetargu. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli podpisać umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę mieszczącą się w naszym budżecie zaplanowanym na ten cel

 – przekazał Jakub Kużdżał.

źródło: UM Czeladź 


Komentarze