Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Górnik Zabrze chce pomóc chorej dziewczynce

Miasta
Podczas meczu piłkarzy ręcznej Górnika Zabrze z PGE VIVE Kielce odbędzie się zbiórka na rzecz Marysi. Dziewczynka cierpi na guza mózgu. Do wydarzenia dojdzie 10 grudnia

Marysia ma 6 lat i jak każde dziecko w jej wieku jest pełna radości, chęci do zabawy i miłości do swojego braciszka, Filipka. Kocha też swoje zabawki. Ma sporo misiów i lalek. Ma też... guza mózgu. Glejak został zdiagnozowany dość niedawno i rodzice Marysi natychmiast podjęli wszystkie starania, by walczyć z tą straszliwą chorobą. Niedawno zorganizowano między innymi Bieg Charytatywny dla Marysi "Glejaku masz zakaz wjazdu", w którym wzięło udział niemal 800 osób, w tym setka dzieci! Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się uzbierać 28662 zł i 20 Euro!

CZYTAJ TAKŻE - Górnik Zabrze musi zapłacić karę

Ale to dopiero początek drogi, wszak leczenie tak trudnej choroby jest bardzo trudne i niestety kosztowne. Dlatego w trakcie środowego spotkania pomiędzy NMC Górnikiem Zabrze a PGE Vive Kielce specjalnie oznakowaniu wolontariusze Fundacji Iskierka będą krążyć po naszej hali i zbierać środki na leczenie Marysi. Dlatego prosimy Was, drodzy kibice Trójkolorowych, o wspólną pomoc i dołączenie się do zbiórki na leczenie uśmiechniętej 6-latki! Jeśli nie możecie pojawić się na spotkaniu, zachęcamy do dołączenia do zbiórek prowadzonych w internecie pod poniższymi linkami:

SIEPOMAGA: LINK

ZRZUTKA: LINK