Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Górnik nie wyjechał na powierzchnię?

Miasta
"Nie wyjadę z dołu! Koniec z niewolniczą pracą mam dosyć tego oszustwa i gdy nie sprawdzi tej zasranej kopalni CBA i PIP nie wyjadę nawet gdybym miał tu zdechnąć nie wyjadę to są moje warunki" - dramatyczne oświadczenie górnika kopalni Jankowice należącej do Rybnickiego Okręgu Węglowego PGG ukazało się dziś na jednym z portali społecznościowych.

Dramatyczny wpis górnik z Jankowic opublikował na Facebooku, na grupie Górnicy. 

Witam pracuje na Jankowicach staż pracy 13 lat jestem ślusarzem hydraulikiem dzisiaj zdecydowałem że nie wyjadę z dołu !!
W styczniu przepracowałem cały miesiąc +4 soboty i 2 niedzielę + przybieranie każdego dnia 40 min. W skrajnie ciężkich warunkach pracy bo 35 stopni ciepła na pokładzie Z2b póz.700
Dziennie przychodzę do domu skrajnie wyczerpany muszę się przespać bo nie jestem w stanie funkcjonować normalnie i co z tego mam nic
Zostałem tym razem za bardzo oszukany i się z tym nie godzę bo dostałem 4300 wynagrodzenia za cały miesiąc pracy + 50 nadgodzin !!!
Nie wyjadę z dołu !! Koniec z niewolniczą pracą mam dosyć tego oszustwa i gdy nie sprawdzi tej zasranej kopalni CBA i Pip nie wyjadę nawet gdybym miał tu zdechnąć nie wyjadę to są moje warunki .

 

O potwierdzenie podziemnego protestu górnika zapytaliśmy rzecznika Polskiej Grupy Górniczej - Tomasza Głogowskiego.  Na razie spółka nie potwierdza, żeby któryś z górników nie wyjechał na powierzchnię. 


Komentarze