Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

GieKSa się wzmacnia

Miasta
GKS Katowice nie zatrzymuje się w poszukiwaniu nowych zawodników do swoich drużyn. Do drużyny piłkarskiej powrócił Kamil Bętkowski. Natomiast kibice hokeja obejrzą na tafli wzmocnienie ze Szwecji.

​​25-letni Kamil Bętkowski podpisał z GKS-em Katowice kontrakt obowiązujący do końca bieżącego sezonu. Środkowy pomocnik rozpoczynał swoją przygodę z piłką w MKS-ie Siemianowicie Śląskie, by w 2010 roku dołączyć do juniorów GieKSy. W sezonie 2013/2014 zadebiutował w rozgrywkach 1 ligi i łącznie rozegrał dla naszego zespołu 18 spotkań. Opuścił drużynę na początku rozgrywek 2015/2016. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu grał w trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry, dla którego zdobył 5 bramek. Teraz zawodnik powraca do GieKSy. 

- W 2013 roku, kiedy z trenerem Rafałem Górakiem odchodziliśmy z GieKSy, widzieliśmy w Kamilu duży potencjał. Minęło 6 lat i za nim okres, który nie został dobrze wykorzystany. Pół roku temu, gdy Kamil wrócił na Śląsk a my do GKS-u, na jego prośbę spotkaliśmy się z nim i nakreśliliśmy mu plan naprawczy, który miał być przez zawodnika realizowany. Po tym fakcie nastąpił jego angaż do Gwarka Tarnowskie Góry, dla którego rozegrał dobrą rundę jesienną, połączoną z mocną indywidualną pracą nad sobą. Efektem tego jest jego powrót na Bukową, stanowiący ponowną szansę na pokazanie pełni swoich możliwości. Życzymy mu, by ją dobrze wykorzystał - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.​

Ponadto w hokejowym GKS-ie Katowice zagra szwedzki obrońca.

33-letni Mathias Porseland podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Szwedzki obrońca rozpoczynał karierę z klubie Frolunda z Goteborga. Następnie występował w Bofors IK i Rogle BK. Później reprezentował kluby z Finlandii, Czech i Rosji. Porseland ma na koncie ponad 100 występów w słynnej lidze KHL w barwach HC Lev Praga, Admirała Władywostok oraz Vityaz Podolsk.

- Chciałbym zapewnić kibiców, że już od listopada pracujemy nad pozyskaniem do drużyny nowych zawodników w celu wzmocnienia zespołu, a nie jedynie uzupełnienia składu. Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów z agentami i zawodnikami. Pierwszy kontakt z naszym nowym zawodnikiem nawiązaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia. Porseland dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Jest bardzo dobry z krążkiem, dysponuje dobrym strzałem z niebieskiej linii i na pewno wzmocni nasze akcje ofensywne. W szybkiej aklimatyzacji w zespole pomoże mu obecność rodaka Robina Rahma w bramce oraz Jaakko Turtiainena, z którym grał przez cztery sezony w fińskim klubie HPK. Czasu do końca okna transferowego pozostało niewiele, jednak planujemy jeszcze zwiększyć siłę naszego zespołu przed najważniejszą częścią sezonu – mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.


Komentarze