Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Ekstraklasa zmieni terminarz, aby Podolski mógł pogodzić mecze z programem "Mam Talent"?

#Regionalna piłka
screen Górnik Zabrze TV
Lukas Podolski oficjalnie został piłkarzem Górnika Zabrze. Jego prezentacja odbędzie się w najbliższy czwartek na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. To prawdziwy hit transferowy, jednak w tle całej historii jest jeden ważny szczegół. 130-krotny reprezentant Niemiec to juror niemieckiej wersji programu "Mam Talent".

Górnik Zabrze we wtorek o godz. 10 oficjalnie potwierdził, że Lukas Podolski dołącza do Górnika Zabrze. 

Lukas Podolski wielokrotnie zapewniał, że chce wystąpić w koszulce Górnika Zabrze. Jest kibicem tego klubu, tak jak jego rodzina. Przypomnijmy, iż legenda reprezentacji Niemiec pochodzi z Polski. W 2003 roku deklarował chęć gry z orzełkiem na piersi, jednak ostatecznie nikt z PZPN-u nie skontaktował się z ówczesną młodą gwiazdą europejskiej piłki. Rok później Podolski zadebiutował w reprezentacji Niemiec. 

Lukas Podolski w przeszłości grał dla 1. FC Köln, Bayernu Monachium, Arsenalu oraz Interu Mediolan. Ostatnie 6 lat spędził w Turcji i Japonii. 

Mistrz Świata ma 36 lat i najlepsze lata kariery za sobą. Jednak nadal potrafi grać na bardzo dobrym poziomie. Eksperci zastanawiają się, na jakich warunkach Lukas Podolski miałby pracować dla Górnika Zabrze. Pewne jest, że jego kontrakt ma obowiązywać (na razie) przez jeden sezon. Ale kilka dni temu pojawiła się informacja, że Podolski zostanie jurorem niemieckiej wersji programu "Mam talent". Będzie musiał pogodzić karierę piłkarską z karierą telewizyjną. 

Nie trzeba tłumaczyć, że to bardzo trudne. Jak donosi Sport.pl, może dojść do bezprecedensowej decyzji w polskiej Ekstraklasy. Terminarz meczów może ulec zmianie tak, aby Podolski mógł bez problemu wystąpić w meczach Górnika Zabrze i pogodzić to z rolą jurora w niemieckim "Mam Talent".

Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze w rozmowie z Sport.pl potwierdził, że trwają w tej sprawie nieoficjalne rozmowy z władzami ligi. Dodał też, że tylko kilka meczów pokrywa się z wyjazdami Podolskiego na nagrania.

Według wstępnego harmonogramu Górnik Zabrze zaczyna sezon Ekstraklasy 25 lipca od meczu wyjazdowego z Pogonią Szczecin.

 


Komentarze