Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Czyste Beskidy? Znakomita inicjatywa

Skocz w Beskidy
fot. czystebeskidy.pl
Każdy kto lubi górskie wędrówki chciałby chodzić po czystych szlakach. Niestety ludzie zostawiają po sobie "śmieciowy" ślad. Na szczęście są inni, którzy chcą zadbać o czystość w Beskidach. Dlatego grupa ludzi aktywnie uczestniczy w inicjatywie Czyste Beskidy.

Czym jest akcja Czyste Beskidy? To przede wszystkim całoroczne działania proekologiczne, mające na celu uświadamianie i szerzenie postaw środowiskowych.

Czyste powietrze, czysta gleba, czysta woda – to przestrzeń w jakiej chcemy żyć i o którą chcemy wspólnie dbać - opisują swoją inicjatywę

"Czyste Beskidy" prowadzą warsztaty dla wszystkich. Program realizowany jest w myśl "Działaj lokalnie, myśl globalnie". Inicjatorzy poprzez zmianę drobnych codziennych nawyków chcą kształtować postawy ekologiczne. Jedną z ciekawszych akcji jest tzw. Plogging – czyli dyscyplinę łączącą bieganie ze sprzątaniem! Razem z organizatorami biegu Chudy Wawrzyniec inicjatywa pomaga zadbać o szlaki, na których odbywa się ten bieg.

[CZYTAJ TAKŻE: Lotos CUP i Mistrzostwa Polski w Szczyrku w weekend]

Jedną z ważniejszych akcji "Czystych Beskidów" jest sprzątanie szlaków turystycznych i nie tylko. Pomóc może każdy chętny. Ponadto na bieżąco monitorują śmieci wyrzucane przez ludzi i dbają o jak najszybsze posprzątanie nieczystości. Wszystko, aby przywrócić naturalny wygląd miejsc.

Misją akcji jest budowanie i rozwijanie dobrych praktyk współpracy,poprzez aktywny udział w kształtowaniu, zagospodarowaniu i utrzymaniu w czystości popularnych szlaków turystycznych oraz wpływ na naturalne piękno i charakter gór Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Jednym z celów Fundacja Energia Społeczna, jest ochrona środowiska naturalnego i krajobrazu gór, dlatego Wolontariat daje możliwość dołączenia do grona młodych pasjonatów,którzy nie są obojętni na otoczenie, w którym żyją, i w którym będą żyć następne pokolenia. - można wyczytać na stronie incijatywy


Komentarze