Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Daniel Beger dostał koszulkę od kibola? Pochwalił się tym na Facebooku

fot. Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic FB
Czy Daniel Beger wystąpił na jednej scenie z pseudokibicem, od którego otrzymał symboliczną koszulkę? Według doniesień Gazety Wyborczej, prezydent miasta pochwalił się w sieci zdjęciem, na którym stoi obok Roberta P., oskarżonego o udział w grupie przestępczej Psycho Fans.

24 lipca na świętochłowickiej Skałce Urząd Miasta we współpracy z kibicami Ruchu Chorzów zorganizował festyn rodzinny połączony z przedsezonową prezentacją piłkarzy drużyny Niebieskiej. Niewątpliwie impreza należała do tych udanych, o czym świadczyć mogą liczne pozytywne komentarze w Internecie. 

Ale okazuje się, że prezydent Świętochłowic Daniel Beger zrobił sobie zdjęcie z Robertem P., który jest oskarżony o udział w grupie przestępczej Psycho Fans. Wychwycił to Marcin Pietraszewski z Gazety Wyborczej, który opisał całą sprawę. Beger nawet opublikował na swoim fan page'u to zdjęcie z Robertem P., który przekazał mu koszulkę Ruchu Chorzów - z nazwiskiem prezydenta na plecach oraz numerem 44. 

Według doniesień Marcina Pietraszewskiego, ten numer nie znalazł się tam przypadkowo. 44 oznacza liczbę skradzionych flag ze stadionu GKS-u Katowice. Do napadu doszło w maju 2017 roku z inicjatywy Psycho Fans. Między innymi o tę zuchwałą kradzież oskarżony jest Robert P., który nie przyznaje się do winy.

Patryk Kosela, rzecznik świętochłowickiego magistratu, w rozmowie z Wyborczą poinformował, że Daniel Beger uznał numer 44 za "przytyk do jego wieku". Ponadto włodarz miasto jako humanista bardziej kojarzy ten numer z Dziadów Mickiewicza.

WIĘCEJ TUTAJ.