Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Dąbrowa Górnicza: place zabaw znów otwarte

Mimo braku szczegółowych wytycznych sanitarnych, w Dąbrowie Górniczej zdecydowano się na otwarcie placów zabaw. Korzystając z nich, dzieci i opiekunowie powinni po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem.

Ze względu na pandemię koronawirusa place zabaw były zamknięte od połowy marca. Zgodnie z niedawnym rządowym rozporządzeniem, zniesiony został zakaz korzystania z nich. Poza rozporządzeniem, które daje możliwość otwarcia placów zabaw, nie ma jeszcze żadnych wytycznych sanitarnych, które określą, jak ma wyglądać ich funkcjonowanie.

Dlatego podczas korzystania z takich obiektów należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Ważne jest, aby dorośli pilnowali, by pociechy dezynfekowały na bieżąco ręce, ale też by zachowywały od innych odpowiednią odległość. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu zaleca się zakrywanie ust i nosa.

O wskazanych powyżej zasadach będą przypominały informacje, które zawisną na tablicach z regulaminem korzystania z placów zabaw.

Place zabaw, siłownie plenerowe oraz boiska należące do miasta poddane zostały konserwacji oraz niezbędnym naprawom i są dopuszczone do użytku przez nadzór budowlany. Na placach zabaw została wykoszone trawa i są one na bieżąco sprzątane. Aktualnie wymieniany jest piasek w piaskownicach.

Trzeba pamiętać, że na terenie miasta są również place czy siłownie należące do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Decyzje o ich udostępnieniu i warunkach korzystania podejmują poszczególni zarządcy.

Sukcesywnie, od końca lutego, przeprowadzono naprawy i konserwacje 63 gminnych placów zabaw, siłowni plenerowych i boisk. Zakres prac obejmował głównie wymiany podgnitych po okresie zimowym drewnianych elementów, regulacje furtek, uzupełnienie uszkodzonych paneli ogrodzeniowych oraz innych elementów ruchomych urządzeń. Ponadto dokonane zostały przeglądy techniczne, w wyniku których wszystkie obiekty zostały dopuszczone do użytkowania.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

C


Komentarze