Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

Czołowy polski raper promuje Katowice

Miasta
Krakowski raper Kali przygotował świąteczną niespodziankę dla polskich fanów hip-hopu. 20 grudnia premierę miała jego kolejna solowa płyta - Droga Koguta. Wczoraj pojawił się teledysk promujący krążek do utworu WUTANG. W klipie pojawiły się Katowice.

Marcin Gutkowski, który występuje pod ksywką Kali. Jego kariera trwa już 20 lat. Pochodzący z Krakowa twórca rozpoczął swoją muzyczną przygodę z grupą Intoksynator. Następnie był jednym z fundamentów grupy Firma, która uznawana jest już za klasykę polskiego hip-hopu. Od 10 lat rozwija swoją solową karierę i idzie mu naprawdę dobrze. Jego utwór 30 KMH był w 2018 roku jednym z najchętniej słuchanych przebojów na polskim YouTube. Od dłuższego czasu mieszka w Katowicach i coraz częściej to miasto pojawia się w jego teledyskach.

CZYTAJ TAKŻE - Kolejna rapowa reklama Katowic

23 grudnia premierę miał jego najnowszy klip do utworu WUTANG, który nagrał z legendami polskiej sceny - Pezetem oraz Sokołem. Kali ponownie wybrał Katowice jako jedną z lokacji do nagrania teledysku. Raper w WUTANG-u występuje między innymi pod zabytkowym mostem nad rzeczką Mleczna w Katowicach Podlesiu. Obiekt powstał na przełomie XIX i XX wieku, a w 1984 roku został wpisany w rejestr zabytków. Obecnie znajduje się obok nowszego mostu, przez który biegnie ulica Zaopusta. 

fot. screen YT


Komentarze