Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Częstochowa: Mężczyzna próbował przejść przez autostradę, zginął!

Wiadomości
Policja ustala okoliczności śmierci mężczyzny, który zginął we wtorek po potrąceniu przez samochód na autostradzie A1 niedaleko Częstochowy. Mężczyzna, którego tożsamość nie jest na razie znana, został potrącony, gdy przechodził z jednej strony trasy na drugą.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do wypadku doszło pomiędzy węzłami Woźniki i Częstochowa.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przechodził z lewej strony jezdni na prawą – patrząc z perspektywy kierunku jazdy pojazdu osobowego, przez który został potrącony. Zmarł na miejscu” - powiedział PAP dyżurny Komisariatu Autostradowego w Gliwicach.

Asp. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji sprecyzowała, że do wypadku doszło na wysokości miejscowości Starcza. „Kierujący mitsubishi 46-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jechał w kierunku Gliwic, gdy przez barierki wprost pod koła jego samochodu wszedł mężczyzna” - powiedziała policjantka.

W pobliżu wypadku nie było żadnego stojącego na autostradzie pojazdu – potrącony mężczyzna nie był więc kierowcą, który z jakiegoś powodu wyszedł z samochodu i próbował gdzieś dotrzeć pieszo.

Policja nie zna na razie tożsamości zmarłego, mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. „Na razie nie wiemy, czy próbował przejść przez drogę w niedozwolonym miejscu, czy też celowo wtargnął pod koła samochodu” - dodała Chyra-Giereś.(PAP)


Komentarze