Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Co się dalej z zabrzańską legendą? Fatalna passa Górnika Zabrze

Wiadomości
W ostatnim przegranym 0:2 meczu z Zagłębiem Lubin nie wychodziły im akcje ofensywne, rozgrywanie piłki i oddali tylko…jeden strzał na bramkę. Słabsze mecze się zdarzają…Ale piłkarze z Zabrza ostatnie spotkanie wygrali 3 miesiące temu!

Z Lublina Zabrzanie wrócili bez punktów, choć wcale nie mają ich w nadmiarze. W ciągu 17 kolejek Górnik zdobył ich zaledwie 15, co daje mu 12 miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Mecz w Lublinie miał być szansą na przełamanie. Kolejną.

Po spotkaniu z Wisłą Płock wydawało się wszystkim, że coś drgnęło. Wtedy przecież o braku wygranej zadecydowały naprawdę detale i brak szczęścia. Tymczasem liczby z Lubina, a właściwie ich brak mówiły same za siebie

mówi dariusz czernik, członek zarządu Górnika zabrze

Mowa o 6:1 w celnych strzałach dla Zagłębia Lubin i aż 14:0 w niecelnych! Ostatni wygrany mecz ligowy Górnik Zabrze rozegrał 25 sierpnia z Koroną Kielce. Trzy miesiące temu.

Czytaj też: Górnik znów w plecy i to jak!

W piątek Górnik Zabrze zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków, czekającą na wygraną od dziesięciu kolejek i mającą na koncie dziewięć przegranych z rzędu. Zabrzanie znów mają nadzieje na przełamanie.

Humory przy Roosvelta może poprawić pogłoski o tym, że do drużyny jeszcze w tym sezonie dołączy Lukas Podolski. Piłkarz od lat powtarzał, że karierę chciałby zakończyć właśnie w Zabrzu. Za dwa miesiące kończy mu się umowa z japońskim klubem – Vissel Kobe i mógłby przenieść się do Górnika właściwie za darmo. Ostatnio dziennikarze sportowi spekulowali także o powrocie Podolskiego do FC Koeln, gdzie grał przez długie lata.

Niemiecki "Bild", donosi, że kierownictwo pierwszoligowego klubu nie jest zainteresowane powtórnym sprowadzeniem "Poldiego". Przez pewien czas dyrektor sportowy Horst Heldt brał pod uwagę taką opcję, ale ostatecznie uznał, że w styczniu drużyna wymaga wzmocnienia na innych pozycjach. Jeśli te doniesienia się potwierdzą to Górnik Zabrze będzie miał szanse na duże wzmocnienie linii ataku już w rundzie wiosennej.

Foto: Górnik Zabrze/Dariusz Hermiesz


Komentarze