Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Co łączy Katowice i Abu Zabi?

Wiadomości
W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczyna się 10. Światowe Forum Miejskie (WUF). Potrwa od 8 do 13 lutego. To druga, po światowym szczycie klimatycznym, największa konferencja organizowana pod egidą ONZ. Polski nie mogło zabraknąć w Abu Zabi. Aktywnie uczestniczymy w tym wydarzeniu, bo w 2022 roku sami zorganizujemy 11. edycję WUF. Odbędzie się ona w Katowicach, które na kilka dni staną się stolicą wszystkich miast na świecie.

Jej gospodarzem jest UN-Habitat, agenda narodów zjednoczonych ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Poprzednia edycja wydarzenia, która odbyła się w 2018 roku w Kuala Lumpur, zgromadziła około 23 tysięcy osób.

Czytaj także: Katowice gospodarzem światowego Forum Miejskiego w 2022

Światowe Forum Miejskie w Abu Zabi to doskonała okazja do promocji Katowic na międzynarodowej arenie i zachęcenia uczestników tegorocznej imprezy do odwiedzenia stolicy Śląska w 2022 roku. Z oficjalną delegacją do Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jadą między innymi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Grzegorz Puda oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

„Katowice w sercu przemian” – to hasło przewodnie polskiego pawilonu, który jest elementem promocji Polski i Katowic na WUF10. W polskiej strefie na uczestników forum czekać będzie pokój innowacji, strefa konferencyjna połączoną ze strefą relaksu oraz kącik gastronomiczny.

Gospodarzami WUF były dotychczas Nairobi, Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin oraz Kuala Lumpur. Tegoroczną edycję zorganizuje Abu Zabi, natomiast gospodarzem 11 WUF w 2022 roku będą Katowice.

Foto: WUF


Komentarze