Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Co dalej ze stadionem Ruchu Chorzów?

Miasta
Do lutego 2020 roku trwało pozwolenie na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. Mamy już marzec, a to oznacza, że na ten moment nie można przeprowadzić żadnych większych prac budowlano-remontowych przy Cichej 6.

Historia walki o nowy stadion dla Ruchu Chorzów ma już wiele lat. Rozpoczęła się od pierwszej udanej kampanii Andrzeja Kotali na prezydenta miasta. Już wtedy obiecywał wybudowanie nowego obiektu, godnego dla 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej. Lata mijały, a jedynie co powstało to projekt. Plus pozwolenie na budowę, które jest już nieważne.

W ubiegłym roku kibice powiedzieli "dość" i dwukrotnie pokazali, że mają już dosyć Kotali. Odbyły się dwie duże manifestacje wymierzone wobec prezydenta Chorzowa. Główny temat: nowy stadion. Kotala powiedział wprost, że miasta nie stać na nowy obiekt - głównie z powodu zmian w prawie podatkowym. Potwierdziło się to niedawno, gdy uchwalono nową Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2020-2024, w której nie zabezpieczono środków na nowy obiekt. W zamian tego miało dojść do modernizacji obiektu, która miała ograniczyć się do wybudowania nowego budynku klubowego. Tak obiecywano przynajmniej w październiku 2019 roku. 

CZYTAJ TAKŻE - Bez stadionu w Wieloletnim planie finansowym

Nowy budynek miał powstać dzięki pozwoleniu, które już wygasło. Co dalej z pracami przy Cichej 6? Zapytaliśmy o to rzecznika UM Chorzów, ale nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Ponad miesiąc temu Kamil Nowak - rzecznik UM - w rozmowie z portalem MojChorzow.pl zaznaczył, że nowy budynek powstanie najpewniej w 2021 roku - Budowa budynku klubowego jest na liście inwestycji do realizacji w najbliższym czasie (projekt w 2020, budowa w roku następnym). Jeśli pozwolenie wygaśnie, to będziemy ją prowadzić w ramach nowego pozwolenia.

Kibice jednak nie chcą już czekać. W sieci coraz częściej padają pytania o referendum oraz o to, ile Chorzów wydał już pieniędzy na plany, projekty i komisje, które ostatecznie nie przyniosły żadnego efektu.


Komentarze