Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Co dalej z czołowym piłkarzem Górnika Zabrze?

Miasta
Ekstraklasowe kluby rozpoczęły zimową przerwę. Na boiska wrócą dopiero pod koniec lutego. Jednak czy Górnik Zabrze na wiosnę będzie mógł liczyć na jednego z najważniejszych piłkarzy?

Hiszpan Igor Angulo latem 2016 roku przeszedł do Górnika Zabrze. Z marszu stał się jednym z najlepszych napastników naszej Ekstraklasy. Wielokrotnie ratował Górnik Zabrze od porażki. Jednak możliwe, że hiszpańskie "eldorado" może zakończyć się w drużynie czternastokrotnego mistrza Polski.

CZYTAJ TAKŻE - Pewna wygrana Górnika Zabrze

Kontrakt Angulo z Górnikiem wygasa w czerwcu 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy obie strony porozumieją się w sprawie nowej umowy. Jak donosi Dziennik Zachodni, Hiszpan chce pozostać na Górnym Śląsku. Oczekuje jednak kontraktu na dwa lata i odrobinę lepszej pensji. Ale jak zdradził po meczu z Jagiellonią, nie otrzymał jeszcze żadnej propozycji. Zarząd klubu zaprzecza tej informacji. Według włodarzy, Angulo otrzymał propozycję rocznego kontraktu z opcją przedłużenia na kolejny rok. 

Jeżeli ostatecznie piłkarz nie porozumie się ze swoim klubem, to Górnik będzie musiał sprzedać go zimą, jeżeli chce coś zarobić. Sam Angulo potwierdził, iż otrzymał propozycje już z Turcji, jednak wierzy w to, że zostanie w Zabrzu. 

 

fot. PAP