Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Business Run 2020 zbliża się wielkimi krokami! [FOTO]

Wiadomości
Od kilku lat pierwsza niedziela września to dla śląskiego biznesu tradycyjny start w Katowice Business Run. Tegoroczna edycja z konieczności będzie różnić się od pozostałych, nie zmienia się jednak jej charytatywny cel. Trzy tysiące przedstawicieli biznesu ze Śląska pobiegnie m.in. po protezę nogi dla Marcina, inżyniera jednej z katowickich firm.

Katowice Business Run odbywał się do tej pory 7 razy. W ubiegłym roku na starcie na Muchowcu pojawiły się aż 4 tysiące biegaczy, a zawody oprócz stolicy Śląska gościło też 8 innych miast Polski, gromadząc łącznie ponad 27 tys. osób.

W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną bieg w tradycyjnej formie nie może się odbyć, jednak by nie zostawić bez wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową, organizatorzy zaproponowali wirtualną odsłonę sztafety. 6 września każdy z biegaczy pokona dystans 4 km sam lub z kolegami z firmy, a swój wynik wgra do specjalnej aplikacji - informują organizatorzy.

Wyjątkowo pobiec można wszędzie, nie tylko w samych Katowicach, ale w okolicznych miejscowościach czy nawet poza granicami kraju. Wiele firm zaprosiło do udziału w biegu swoje oddziały z całego świata.

Cieszy mnie, że zarejestrowało się aż 56 drużyn ING Tech Poland oraz że możemy pobiec z kolegami z Holandii, Rumunii czy Słowacji. Biegniemy razem, globalnie, pomagając podopiecznym fundacji lokalnie – komentuje jedna z uczestniczek Justyna Kesler.

W ubiegłym roku pomoc w postaci dofinansowania do protez, rehabilitacji i wózków aktywnych otrzymało 14 osób ze Śląska. Tegoroczna edycja to wsparcie m.in. dla Marcina Papaja, 36-latka z Myszkowa, który w tym roku przeszedł amputację lewej nogi w wyniku choroby nowotworowej i potrzebuje nowoczesnej protezy.

Marcin od wielu lat pracuje na stanowisku inżyniera ds. rozwoju produktu w Rockwell Automation w Katowicach, firmie, która co roku współorganizuje sztafetę Katowice Business Run. Dla swojego kolegi i współpracownika pobiegnie prawie 200 przedstawicieli przedsiębiorstwa, połączonych w 5-osobowe zespoły.

Wielu z nas zna Marcina od prawie 8 lat, kiedy dołączył do naszego zespołu. Dla nas to nie tylko solidny inżynier z bogatym doświadczeniem w projektowaniu maszyn i urządzeń, ale przede wszystkim wspaniały kolega. Cieszymy się, że w tym roku Marcin został beneficjentem Poland Business Run – komentuje Artur Wiertek, kolega z pracy Marcina.

Jako beneficjent biegu Marcin otrzyma dofinansowanie do nowoczesnej protezy nogi, która ułatwi mu wykonywanie codziennych czynności, powrót do pracy, a także aktywne spędzanie czasu z córkami.

Marcin, jestem bardziej niż pewny, że już teraz dla Marcelinki i Zuzi jesteś najlepszym tatą świata, a proteza pozwoli Ci zrobić jeszcze jeden krok do przodu. My, koledzy i koleżanki z Rockwell, w tegorocznym Poland Business Run pobiegniemy jeszcze szybciej i jeszcze lepiej, by Ci w tym pomóc – deklaruje Artur Wiertek, Hardware Development Manager w Rockwell Automation.

Oprócz Marcina, biegacze pomogą także Natalii Grzyb, 15-latce z Częstochowy z niedowładem kończyn dolnych. Natalia od kilku lat trenuje parabadmintona na wózku i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Dzięki uczestnikom sztafety otrzyma dofinansowanie do specjalnego wózka sportowego.

Dzięki treningom Natalia rozwija się i rehabilituje społecznie, bardziej otwiera na świat. Jej marzeniem jest zostać członkiem kadry narodowej w parabadmintonie, a bez odpowiedniego sprzętu nie zostałaby dopuszczona do zawodów najwyższej rangi – mówi Aldona Grzyb, mama beneficjentki.

Marcin i Natalia to tylko dwie spośród ponad 50 osób, które wesprą biegacze Poland Business Run. Liczba beneficjentów może się jeszcze zwiększyć, a pomocy może udzielić każdy, nie tylko zawodnicy zapisani na sztafetę.

Każda chętna osoba może wesprzeć charytatywny cel poprzez akcję „Pomagam Bardziej".

Wystarczy wejść na stronę: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams, gdzie znajduje się lista wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznym biegu, i za pośrednictwem jednej z nich przelać dowolną kwotę.

Zespół, na koncie którego zbierze się największa suma na rzecz potrzebujących, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Akcja trwa do 6 września.


Komentarze