Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Budka: niech Morawiecki i Duda powiedzą, czy są lokalizacje elektrowni atomowych

Wybory2020
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka wezwał w czwartek premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę do poinformowania opinii publicznej, czy są już określone lokalizacje elektrowni jądrowych w Polsce.

Budka podczas konferencji prasowej w Tczewie (Pomorskie) odniósł się do środowej wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z prezydentem Donaldem Trumpem.

Jednak pan prezydent Andrzej Duda pokazał, że nie ma konkretnego powodu, dla którego się tam udał. Co więcej, wydaje się dosyć niebezpieczne składanie deklaracji dotyczących konkretnych amerykańskich firm, które mają wybudować elektrownie atomowe w Polsce, przy braku rzetelnej informacji na temat tego, gdzie takie elektrownie miałyby się w Polsce znaleźć”

powiedział szef PO, pytany o ocenę środowego spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem USA

Przypomniał, że mówi te słowa w województwie pomorskim, gdzie „wiemy, jak wielkie emocje budziła budowa elektrowni atomowej”.

„I dzisiaj z tego miejsca wzywam pana premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę do tego, żeby jasno i czytelnie powiedzieli opinii publicznej, czy są określone lokalizacje dla elektrowni atomowych w Polsce. Jeżeli tak, to w jakich województwach? Jeżeli prawdą jest, że ma to być energetyka rozproszona, to w jakich konkretnie lokalizacjach mają znaleźć się małe bloki atomowe? Dlatego, że tutaj opinia publiczna musi otrzymać rzetelną informację” – mówił Budka.(PAP)

Foto: PAP


Komentarze