Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Borys Budka:"Nie zgadzam się na powrót cenzury", Przewodniczący PO przerwał wywiad w Trójce

Wiadomości
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przerwał wywiad, którego udzielał radiowej Trójce mówiąc, że czyni to "w geście solidarności z tymi, którzy odeszli z Polskiego Radia" - czytamy w dzisiejszym artykule Rzeczpospolitej.

Borys Budka był gościem "Salonu Politycznego" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. W ostatnim czasie za sprawą zamieszania z notowaniem Listy Przebojów Trójki i odejściem protestujących dziennikarzy o stacji zrobiło się głośno.

Przypomnijmy, że w ostatni piątek w ramach 1998 notowania LP3 wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Piosenka Kazika odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

Dziś jest czas, by powiedzieć "stop" metodom, które niszczą Polskie Radio, które są niegodne. Chcę zapewnić, że normalność wróci do mediów publicznych - powiedział Borys Budka i dodał, że to dziennikarze, nie politycy, powinni odpowiadać za programy. (cyt. za rp.pl)

Przewodniczący PO w razach protestu z dziennikarzami, którzy odeszli z Polskiego Radia -min. Wojciech Mann i Marek Niedźwiedzki - odmówił udziału w programie informując, że lepszym rozwiązaniem od rozmowy politycznej będzie puszczenie w tym czasie muzyki, której będą mogli wysłuchać fani Programu 3. 

Źródło: rp.pl


Komentarze