Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Borys Budka: rozwiązania przyjmowane w parlamencie muszą być legalne

Wiadomości
Rozwiązania, które będą przyjmowane w parlamencie muszą być legalne - podkreślił w środę w Sejmie lider PO Borys Budka, odnosząc się do decyzji o przeprowadzeniu w czwartek posiedzenia Izby.

"Rozwiązania, które będą przyjmowane w parlamencie muszą być legalne tak, żeby za kilka miesięcy nie okazało się, że ZUS-y, Urzędy Skarbowe nakażą Polakom zwrot świadczeń, które otrzymali" - oświadczył Budka na konferencji prasowej w Sejmie.

"Dzięki naszej determinacji obrady parlamentu będą legalne. Dziwię się jednak temu, że pani marszałek Sejmu zamiast przedłożyć na czwartek dobre rozwiązania, na które czekają miliony Polaków, czyli wydłużenie okresu zasiłkowego dla opiekunów dzieci, które nie chodzą do szkół, przedszkoli i żłobków; jak płaca minimalna dla każdego, kto został dotknięty skutkami kryzysu gospodarczego, jak dopłaty do wynagrodzeń, jak zwolnienie z ZUS-u dla wszystkich, którzy nie mogą świadczyć pracy lub wykonywać działalności gospodarczej i wreszcie 20 mld zł, które mogą być przeznaczone na polską służbę zdrowia, że tych projektów nie ma w porządku obrad" - mówił Budka. Podkreślił też, że w jego oceni propozycje PiS dotyczące zmian w regulaminie Sejmu są niezgodne z zasadami parlamentaryzmu.

Również wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że "każda ustawa, która będzie dotyczyła życia i bezpieczeństwa Polaków musi być zgodna z regulaminem, z prawem, żeby nikt nigdy jej nie zakwestionował". (PAP)


Komentarze