Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Blisko 22 tysięcy kierowców zatrzymanych. Grupa SPEED podsumowuje swoje działania [WIDEO]

Wiadomości
Chociaż działają dopiero od lipca, to mają się czym pochwalić. Policyjna grupa SPEED za brawurę i niebezpieczne zachowania na drodze złapała w województwie śląskim niespełna 22 tysiące kierowców. Większość z nich dostała mandat.

Grupę tworzy 52 mundurowych z drogówki, mających  specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a także stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach.

Czytaj także: Świętochłowiccy strażnicy miejscy czyszczą miasto z wraków [ZDJĘCIA]

Kierowcy dopuścili się ponad 23 tysięcy wykroczeń, z czego za 18 tysięcy z nich posypały się mandaty, głównie za przekroczenie prędkości. Policjanci skierowali także 225 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymali także 336 kierowcom prawo jazdy. Mundurowi podczas interwencji zatrzymywali również sprawców przestępstw. 

Do grona osób łamiących przepisy niestety dołączają kolejni. Przykładem może być 45-latek z Chorzowa, który jadąc ulicami Sosnowca jechał o 57 km/h za szybko. Zatrzymano mu prawo jazdy oraz wlepiono mu 500 złotowy mandat oraz 10 punktów karnych. Innym drogowym piratem okazał się 62-letni kierowca porshe, który pędził sosnowieckim odcinkiem DK 86. Policyjne urządzenia wskazały, że mężczyzna poruszał się z prędkością prawie 187 km/h. Za to wykroczenie mundurowi ukarali kierującego 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.


Komentarze