Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

"Bezpieczne wakacje 2019". Służby w gotowości

Wiadomości
Policjanci z województwa śląskiego wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach naszego województwa.

Od początku wakacji, na terenie garnizonu śląskiego zostało zaplanowanych i zgłoszonych blisko 100 obozów harcerskich. Miejsca wypoczynku młodzieży w naszym województwie koncentrują się w najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionach i obejmują takie powiaty jak: bielski, częstochowski, zawierciański, lubliniecki, cieszyński, żywiecki. Policjanci z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictw, kuratorium oświaty, jak również powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w trakcie trwania obozów sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież mają zapewnione odpowiednie warunki.

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim powstała specjalna interwencyjna infolinia 32 20-77-077, którą obsługują pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Można tam kierować zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w organizacji letniego wypoczynku. 


Komentarze