Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Beskidy to nie tylko narty!

Skocz w Beskidy
Jazda w Beskidy niekoniecznie wiąże się z nartami. W Ustroniu funkcjonuje Leśny Park Niespodzianek, który jest czynny cały rok!

To miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu Jest jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach.

Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. Wręcz na wyciągnięcie ręki zobaczyć tu można bieliki, orły, jastrzębie, kanie czy sokoły.

Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.

Łącznie na "stacji ptaków drapieżnych" obecnie zamieszkuje ponad kilkadziesiąt ptaków. Większość z nich pochodzi  ze specjalnych  hodowli, a niektóre przyjechały do nas z zaprzyjaźnionych ogrodów zoologicznych. Część  ptaków została ułożona z wykorzystaniem metod sokolniczych i prezentowana jest na pokazach lotów ptaków drapieżnych.

Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej - to swoiste muzeum, w którym przy dźwiękach odgłosów lasu zapoznać się można z licznymi eksponatami oraz trofeami łowieckimi. Tutaj wyświetlany jest również poglądowy film o tematyce łowieckiej.


Komentarze