Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Belg Remco Evenepoel wygrywa najtrudniejszy etap 77. TdP! Rafał Majka bez szans na wygraną w tourze

Wiadomości
Remco Evenepoel z ekipy Deceuninck - Quic-Step odjechał w siną dal i daleko w tyle pozostawił swoich rywali na dzisiejszym etapie. Tym samym wygrał "królewski" etap Tour de Pologne z metą w Bukowinie Tatrzańskiej i ma największe szanse na dowiezienie żółtej koszulki do mety 77. TdP.

Evenepoel 50 kilometrów przed metą odjechał od rywali bez większych problemów. Pościg nie zdołał go dogonić, w efekcie samotnie wjechał na metę dzisiejszego etapu. Praktycznie zapewniając sobie zwycięstwo w całym wyścigu. Polski faworyt - Rafał Majka, mimo pogoni w małej grupce za liderem dzisiejszego etapu nie zdołał powtórzyć swego sukcesu sprzed kilku lat. Dziś na mecie zjawił się jako czwarty.

W efekcie Majka nie ma większych szans na wygraną w tegorocznym tourze. Zwłaszcza, że przed kolarzami jutrzejszy etap przyjaźni do Krakowa. Drugi w klasyfikacji generalnej Duńczyk Jakob Fuglsang ma blisko dwie minuty straty do lidera. Majka z kolei traci 2,32 minuty do Belga. 

W klasyfikacji generalnej nie powinno się już zatem nic zmienić. I to dzisiejszy zwycięzca etapu zostanie zwycięzcą 77. TdP. 

Foto: PAP


Komentarze