Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski

Zeglowka

Redakcja

4 sierpnia, 2021

Po świetnym wyścigu medalowym, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470.

Środa przyniosła nam kolejny medalowy sukces. Tym razem medal wywalczyły dla nas w żeglarskiej klasie 470  Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Droga do medalu była długa i trudna: 10 wyścigów zwykłych oraz 1 wyścig medalowy.

Pierwsze starty poszły Polkom bardzo dobrze - wygrały dwukrotnie. Niestety później przyszedł kryzys i odległe miejsca w ostatnich dwóch wyścigach zwykłych. Przed finałową rywalizacją, która jest punktowana podwójnie zajmowały trzecie miejsce i traciły do drugiej ekipy z Francji Camille Lecointre i Aloise Retornaz cztery punkty.

W wyścigu medalowym tuż przed metą Polki wyprzedziły Francuzki oraz brytyjski duet Mills i McIntyre, który zdobył złoto. Ostatecznie czwarte miejsce w finale pozwoliło wyprzedzić reprezentantki Francji i zająć drugie miejsce.