Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

8 przypadek koronawirusa na Śląsku!

Wybory2020
Już 8 przypadek koronawirusa na Śląsku! Sanepid potwierdza, że w Cieszynie pojawił się trzeci przypadek zachorowania na COVID-19. W Rybniku zanotowano już 5 osób z wirusem.

Do 8 wzrosła liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w woj. śląskim. Obecność tego patogenu wykazała próbka pobrana od dziecka z otoczenia osób, hospitalizowanych od wtorku w szpitalu w Cieszynie. Dziecko jest w dobrym stanie.

Poinformowała o tym w środę po południu rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Również stan siedmiu wcześniej zdiagnozowanych chorych jest stabilny. 5 osób przebywa w szpitalu w Raciborzu, pozostali w Cieszynie.

"Dziecko, które również trafiło do cieszyńskiego szpitala jest w stanie dobrym, nie wykazującym żadnych objawów chorobowych. W kwarantannie domowej pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych pozostają wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi mieszkańcami. Pobrane od nich i przebadane do tej pory próbki wykazały wynik ujemny" – przekazała Alina Kucharzewska.

Poinformowała też, że próbki pobrane od jednego z mieszkańców Rybnika, obecnie przebywającego poza regionem, który miał kontakt z jedną z pierwszych osób zakażonych w województwie śląskim, wykluczyły zakażenie koronawirusem. Mimo to zarówno rybniczanin, jak i osoby, które są w jego otoczeniu, pozostają nadal pod nadzorem sanitarnym.

We wtorek wieczorem w związku z zagrożeniem koronawirusem w woj. śląskim hospitalizowanych było 12 osób, 108 poddano domowej kwarantannie, a 959 znajdowało się pod nadzorem sanitarnym. (PAP)


Komentarze