Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

20-latek założył klub piłkarski. Jest youtuberem!

Miasta
20-latek z Tychów, Dawid Wojtczak, założył klub piłkarski - donosi Katowicki Sport w piątkowym wydaniu. Młody prezes jest na co dzień - youtuberem.

Dawid "Davczo" Wojtczak to 20-letni youtuber z Tychów, którego śledzi już 165 tysięcy subskrybentów. Jak mówi Katowickiemu Sportowi, marzył od kilku lat o założeniu swojego klubu piłkarskiego. Wreszcie we wrześniu ubiegłego roku wprowadził ten plan w życie. W Urzędzie Miasta w Tychach zarejestrował klub pod nazwą "Tysovia". Podobnie nazywała się drużyna hokejowa z lat 90-tych, jednak twój najmłodszego prezesa piłkarskiego nie jest żadną jego kontynuacją.

CZYTAJ TAKŻE - Częstochowa ratuje Raków

Do tej pory odbył się tylko jeden otwarty trening. Jak twierdzi youtuber, zainteresowanie było ogromne. Aktualnie ma prawie wszystko, żeby wystartować w B Klasie: chętnych, trenera, sponsora i zainteresowanie swoich fanów Brakuje jednak boiska o które w Tychach trudno. Głównym powodem jest zbyt duża ilość drużyn, grających na co dzień w tym mieście. Ale prezes Tysovii zapewnia, że będzie starał się o to, aby w najbliższym sezonie zarejestrować się do ligi. 


Komentarze