Spadł z roweru, który chwilę wcześniej ukradł. Zadzwonił na 112, z pomocą przyszedł dzielnicowy

41 686068

Redakcja

8 grudnia, 2021

27-letni mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany przez dzielnicowego po tym, jak zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o pomoc. Mundurowy w myśl hasła „Dzielnicowy bliżej nas” po udzieleniu pomocy zwrócił uwagę na rower, który leżał obok. Mężczyzna nie przyznawał się do jednośladu, choć wcześniej zgłaszał, że spadł z roweru i boli go noga.

Historia rozegrała się na przedmieściach Cieszyna. 27-latek zadzwonił na numer alarmowy, prosząc o pomoc, ponieważ upadł z roweru i bolała go noga. Mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, zniecierpliwiony dzwonił kilkukrotnie, ponaglając służby.

Pierwszy na miejsce przyjechał dzielnicowy, który zauważył znanego mu już z wcześniejszych interwencji mężczyznę, który leżał w pobliżu posesji.

27-latek narzekał na ból nogi, która, jak się później okazało, była złamana. W trakcie udzielania mu pomocy przez ratowników medycznych dzielnicowy zapytał, skąd poszkodowany ma rower. Ten wypierał się faktu, że pojazd należy do niego, jednak policjant nie dał za wygraną. Dzielnicowy porozmawiał z mieszkańcami okolicznych posesji i ostatecznie ustalił przebieg całego zdarzenia.

Jak się okazało, 27-latek ukradł rower pozostawiony na klatce schodowej, wyszedł z nim w kierunku jezdni i chciał nim odjechać.

Niestety dla niego samego, usiłując wsiąść na rower, tak niefortunnie upadł, że złamał nogę i zmuszony był zadzwonić po pomoc. Ta szybko została udzielona- mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, a skradziony rower wart 1300 zł do rąk właścicielki. Po opuszczeniu szpitala 27-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP w Cieszynie

powiązane artykuły:

Woman g51d1818fa 1920
Lokalne 9 marca, 2022

W poniedziałek pod numer 112 zadzwoniła 11-latka z Gliwic, która poinformowała służby o tym, że zost

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3